Recepty z kurkumy, které musíte zkusit!

Recepty s kurkumou

Kurkuma neboli „indický šafrán“ je skvělé koření, které je využíváno při přípravě pokrmů již celá staletí. S kurkumou se můžeme nejčastěji setkat v perské, pákistánské, thajské, perské a indické kuchyni. Kurkuma tvoří také hlavní složku kari koření, což většina lidské populace neví. Kurkuma je také hojně využívaná v lékařství z důvodu blahodárných účinků této rostliny. O léčivých účinkách kurkumy jsme psali zde.

Jak využít kurkumu v kuchyni?

Kurkumu můžeme v kuchyni použít na několik způsobů, zde Vám přinášíme recepty, které určitě stojí vyzkoušet.

 

Kurkumový „džus“ s limetou

„Džus“ je ideální volba, jak jednoduše společně s pitným režimem užívat kurkumu.

Co budeme potřebovat?

  • 2 Kávové lžičky sušené kurkumy
  • Limetku
  • 0,5 litru vody

Postup přípravy kurkumového džusu:

Vodu necháme alespoň hodinu vychladit v lednici, přidáme dvě kávové lžičky sušené kurkumy, přidáme šťávu z jedné limety a vše důkladně promícháme. Vzniklý „džus“ doporučujeme podávat s ledem a před podáváním vždy promíchat.

 

 Ananasové smoothie s kurkumou

Smoothie, které bude zářit žlutou barvou, nabije vás eneregií a je zdraví prospěšné.

Co budeme potřebovat?

  • 1 hrníček čerstvého ananasu
  • ½ Kávové lžičky sušené kurkumy
  • Šťávu z ½ limety
  • Vodu z mladého kokosu (postačí i obyčejná voda)

Postup:

Do nádoby na smoothie vložíme všechny ingredience a rozmixujeme do hladkého a nadýchaného smoothie. Servírujeme do sklenice s ledem.

 

Tip: Kurkumová rýže

Naprosto jednoduchý recept, jak zařadit kurkumu do naše jídelníčku. Stačí těsně před dovařením rýže přidat mletou kurkumu. Kurkumu přidávejte postupně, dle chuti a množství vařené rýže. Kurkuma krásně obarví rýži do žluta a dodá jí skvělou chuť.

 

Přejeme Vám dobrou chuť!

Autor příspěvku: Jirka&Lucie

Ahoj, Jmenuji se Jirka a je mi 45 let, tento blog píšu společně s mojí ženou Lucií. Za poslední roky jsem si prošli celou řadou zdravotních problémů, včetně těch sexuálních o kterých se bojí spousta lidí otevřeně mluvit. Na tento web publikujeme svoje zkušenosti + odborné články napsané námi, ale i jinými zkušenými autory včetně kvalitních zdrojů. Doufáme, že vám tento web pomůže!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *