Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo
Vlasové hnojivo

Nevíte si rady, jak zvýšit kvalitu svých vlasů a předejít jejich nadměrnému vypadávání či pomalému růstu? Nechcete užívat desítky doplňků stravy, ale jeden komplexní přípravek? Pak vyzkoušejte vlasové hnojivo.

Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo je doplněk stravy, který díky pečlivě vybrané kombinaci látek pomáhá pečovat o vlasy a pokožku hlavy. Díky obsaženým látkám však může příznivě působit i na zvýšení energie, zlepšení stavu nehtů a kůže.

Vlasové hnojivo ( například z lékarny Dr. Max)

Vlasové hnojivo Maxivitalis 150 tablet je unikátní přípravek, který díky vyváženému obsahu aminokyselin, MSM, vitamínů a minerálů přispívá k boji s pomalým růstem vlasů, jejich vypadáváním a ztrátou i s jejich špatnou kvalitou.

Mezi účinné látky tohoto doplňku stravy patří zejména biotin a zinek, dále methionin a cystin, methylsulfonylmethan, kyselina panthothenová, či niacin.

Biotin je ve vodě rozpustný vitamín ze skupiny B, konkrétně B7, též nazývaný jako koenzym R nebo dříve vitamín H. Toto označení dříve získal z německého slova Haut, tedy kůže, protože extrakty obsahující tento vitamín příznivě působily na kožní léze. Nedostatek vitamínu B7, vyvolaný dlouhodobým podáváním antibiotik, může způsobit četné změny na pokožce a nervové poruchy. Naopak strava bohatá na tento vitamín zpomaluje vypadávání vlasů a dokonce může nahradit ztrátu vlasů. Biotin navíc upravuje kvalitu lomivých a křehkých nehtů a pomáhá tělu využívat sacharidy, tuky a bílkoviny a u diabetiků udržovat hladinu krevního cukru.

Zinek je minerál, který je nezbytný pro nesčetné procesy v těle od růstu buněk po stimulaci hojení ran a kůže. Proto je prospěšný pro zklidnění kožních problémů jako je akné, popáleniny, ekzém, či psoriáza. Pomáhá udržovat zdravé vlasy a kůži na hlavě. Je rozhodující složkou imunitního systému a pomáhá v boji proti infekcím i léčbě lupusu. Tělo zinek nevytváří ani neukládá, takže je nutné jej doplňovat z vnějších zdrojů.

Maxivitalis vlasové hnojivo rovněž obsahuje aminokyseliny methionin a cystin, které jsou zdrojem keratinu, jež je základní stavební bílkovinou vlasových buněk a nehtů a je tedy nejdůležitější látkou, která hluboce regeneruje vlasy bez změny jejich struktury. Vlasy tak získají vitalitu, zářivý vzhled, dojde k jejich zpevnění a hloubkovému obnovení.

MSM, zkratka pro methylsulfonylmethan, je někdy označován za „minerál krásy“, neboť mu jsou přisuzovány nesčetná množství příznivých účinků na lidský organismus. Jde o přírodní organickou sloučeninu síry. Podporuje růst a zesílení oslabených vlasů a nehtů, pomáhá při potížích s akné. Pozitivem MSM je jeho schopnost vykazovat protizánětlivé účinky nebo pomoc při procesu detoxikace. Při dlouhodobém užívání zrychluje hojení ran a snižuje bolest.

Maxivitalis vlasové hnojivo dále obsahuje kyselinu panthothenovou, tedy vitamín B5, což je látka, která pomáhá udržovat zdravý centrální nervový systém.

Vlasové hnojivo obsahuje i niacin, vitamín B3, který je důležitý jednak pro udržování zdravé kůže, ale i pro růst a kvalitu vlasových buněk a pro jejich návrat k přirozenému stavu.

Dávkování zeleného hnojiva

Doporučené dávkování vlasového hnojiva 150 tablet je 1 tableta 2x denně, ideálně ráno a večer, zapitá velkým množstvím tekutin. Jeho užívání je díky vanilkovému aroma velmi příjemné. Balení obsahuje 150 tablet, takže vydrží na dva a půl měsíce, což je minimální doba potřebná pro užívání prostředku, aby se dostavil optimální účinek.

Užívání zeleného hnojiva

Přípravek by se neměl užívat v případě přecitlivělosti na některou z obsažených složek. Jde o doplněk stravy, který není určený jako náhrada pestré stravy a nemělo by se překračovat doporučené denní dávkování. Přípravek není určen pro děti do 3 let a užívání v těhotenství a v průběhu kojení by mělo být zkonzultováno s lékařem nebo lékárníkem. Skladovat by se prostředek měl při teplotě mezi 15 – 25°C na suchém a tmavém místě, v původním balení a mimo dosah dětí.

Autor příspěvku: Jirka&Lucie

Ahoj, Jmenuji se Jirka a je mi 45 let, tento blog píšu společně s mojí ženou Lucií. Za poslední roky jsem si prošli celou řadou zdravotních problémů, včetně těch sexuálních o kterých se bojí spousta lidí otevřeně mluvit. Na tento web publikujeme svoje zkušenosti + odborné články napsané námi, ale i jinými zkušenými autory včetně kvalitních zdrojů. Doufáme, že vám tento web pomůže!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *